Hubnutí

hubnutí

Hubnutí zase a zas…. Nekonečné téma některých z nás… 🙂

Po patnáctileté praxi s klienty a celoživotní praxi s hubnutím mého těla si dovoluji tvrdit, že tolik kolik si neseme kilogramů navíc, není záležitost pouze pohybu a stravy, ale zejména naší psychiky. Vše co jsme si prožili, vše co máme nahrané v naší mysli – veškerá naše přesvědčení, domněnky a programy – vše ovlivňuje to, kolik si neseme váhy navíc.

Během mé trenérské praxe jsem se setkala se spoustou žen, které dřely ve fitness, jedly skoro minimálně, a přesto buď nehubly, nebo zhubly příliš na sílu a váha se jim pak vrátila. Neudělaly si čas na odpočinek a zapomněly na svou radost. Což pak vedlo k tomu, že se nárazově a nekontrolovaně přejídaly a potom přišla na řadu výčitka, která je přivedla k pocitu viny. Žijí v tomto koloběhu, dokud si neřeknou DOST!

Jiné ženy se zase rozhodují jít cestou hladovění bez cvičení, neboť po dlouhodobém praktikování již nemají na cvičení ani energii. Jejich tělo je podvyživené, unavené vše je těžké, nedosažitelné a mívají pocity zmaru.

Dle mého názoru časté příčiny nadváhy a obezity jsou ukryté v psychosomatice. Což vlastně nelze vyřešit cvičením ani žádnou dietou.

Z hlediska psychosomatiky obézní lidé podvědomě:

  • Bojují s vlastní důležitostí – mají strach, aby jejich slabost nevyplula na povrch.
  • Schovávají se ve hmotě před okolním světem, který je bez lásky. Absenci lásky v dětství často hledají v jídle (nebo drogách)
  • Vyhýbají se pravdě o sobě a schovávají sami před sebou
  • Necítí se v bezpečí – jsou to často velmi citliví lidé, používají tuk jako „nárazník“, nemohou zvládnout své city, tuk jim pomáhá otupit nevhodné emoce a zážitky.
  • Nejsou se sebou spokojeni, tělu „nadávají“, to se následně brání

K tomu, abychom tedy na sobě udělali tu skutečnou změnu, musíme změnit naše myšlení, vnímání reality a být k sobě velmi upřímní. Potom nám může fungovat cvičení a změna jídelníčku. Pokud jdeme cestou lásky k našemu tělu a sebelásky, nikoliv cestou sobeckého trýznění těla přehnaným cvičením nebo nepohybem a dietami, které jsou destruktivní pro naši psychiku. Tímto ovšem netvrdím, že neexistují lidé, kterým stačí jen tak lehce zacvičit a vyřadit ze stravy sladké pečivo a brambůrky. Takové případy znám také. Ale ve většině případů se ke mně dostanou spíše lidé, kteří jsou již ze sebe nešťastní a nevědí si rady sami se sebou. A právě pro ty, nabízím pomocnou ruku jako koučka osobního rozvoje a zároveň instruktorka zdravého pohybu. Neboť pohyb, aby Vás bavil, tak Vás nemá bolet, ale těšit.  🙂

Jsem zde pro Vás, kteří skutečně chcete na sobě provést změnu.

předěl